Czytelnia Chrześcijanina
Polecamy

M E N U

David Wilerson

Możesz pobrać wszystkie artykuły Dawida Wilkersona lub inne dostępne w tym serwisie publikacje do przeglądania off-line sięgając do archiwum.

Część artykułow została przygotowana przez Pawła (tłumaczenie), Roberta (tłumaczenie) oraz Przemka (tłumaczenie i HTML). Jeśli chciałbyś pomóc nam w tłumaczeniach to prosimy Cię o kontakt. Nasza grupa tłumaczy to ludzie z różnych kościołów chrześcijańskich oddanych głoszeniu Słowa Bożego poprzez te kazania. Nigdy się razem nie widzieliśmy. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych.

    David Wilkerson  
   

Kim jest David Wilkerson?

David Wilkerson jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci chrześcijaństwa końca XX wieku. Jego wielka służba rozpoczęła się od decyzji, że czas poświęcany zwykle na oglądanie telewizji przeznaczy na modlitwę. Jak postanowił tak i zrobił. Jakiś czas później poczuł, że Bóg mu pokazuje, że powinien poświęcić się pracy z tzw. trudną młodzieżą. 28 lutego 1958 przenosi się do Nowego Jorku, gdzie zakłada pierwszy ośrodek pomocy dla młodzieży z ulicy, a w szczególności dla narkomanów. W chwili obecnej istnieje 115 takich ośrodków (Teen Challenge) w USA i 200 w Europie. Jego niezwykła historia jest opisana w książce "Krzyż i sztylet". Więcej o jego służbie dowiesz się pod adresem http://www.teenchallenge.com/

Wielki charyzmat Davida Wilkersona widoczny jest nie tylko w bardzo skutecznej walce z narkomanią. Dotyczy to także jego kazań, które dzięki bezkompromisowej rezentacji Bożych prawd zdobyły wśród chrześcijan różnych wyznań wielką popularność. W wielu miejscach na świecie są one szeroko dystrybuowane w postaci drukowanej i elektronicznej.

Inne miejsca w Sieci, gdzie można znaleźć kazania Davida:

http://www.wmsd.edu.pl/~arka/ctekst.html
http://www.teenchallenge.com/
http://misslink.org/chapel/teacher/polish.html
http://www.tscpulpitseries.org/polish.html


    Umieść banner!  
   

Jeśli posiadasz własną stronę www to zachęcamy cię do umieszczenia na niej poniższego bannera wraz z odnośnikiem do adresu http://www.czytelnia.Jezus.pl/autorzy/wilkerson/

David Wilkerson