Niech cię nie oszuka żaden człowiek

Sue Waller

Fragmenty książki "Niech cię nie oszuka żaden człowiek" (tytuł oryginału angielskiego: Let No Man Deceive You), która ukazała się w styczniu 1999. Wydawcą jest:

W Biblii zawartych jest wiele ostrzeżeń dotyczących tego, że fałszywi prorocy i zwodziciele przyjdą w dniach ostatecznych, jednak Kościół będzie nieświadomy tego, bądź obojętny na ich obecność i zgubne działania.

Ta książka czerpie zarówno z fragmentów biblijnych jak i prawdziwych doświadczeń, aby uczulić wiernych na subtelność i przebiegłość szatańskiego oszustwa, daje także jasne wytyczne do rozpoznania dzisiejszych fałszywych proroków oraz uniknięcia strasznych skutków oszustwa.

Spis treści

Czy byłbyś w stanie rozpoznać wilka w owczej skórze? Dlaczego Roman i Elżbieta zostali całkowicie zwiedzeni, podczas gdy szczerze pragnęli służyć Bogu? Kim są antychryści? Odpowiedzi na te i podobne pytania chrześcijanie znajdą w tym otwierającym oczy studium biblijnym. Książka daje jasne wskazówki do rozpoznawania dzisiejszych fałszywych proroków i do uniknięcia niszczących konsekwencji oszustwa.

 1. Fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy
 2. Zewnętrzny wygląd
 3. Wewnętrzna natura (1)
 4. Wewnętrzna natura (2)
 5. Przesłanie
 6. Zadanie i skutki (1)
 7. Zadanie i skutki (2)
 8. Antychryst (1)
 9. Antychryst (2)
 10. Przyczyny i lekarstwo
 11. Zakończenie